22-03-2019

Europa’s grootste onderzoekslab voor geneesmiddelen in Assen

Vanaf begin volg jaar huisvest Assen Europa's grootste analytische laboratorium voor geneesmiddelenonderzoek, aldus het Dagblad van het Noorden. PRA Health Sciences verdubbelt het lab op bedrijventerrein Peelerpark.

Het huidige laboratorium van PRA beslaat 3000 vierkante meter, door de uitbreiding is er straks 6000 vierkante meter beschikbaar.
‘Geneesmiddelenbedrijven besteden steeds vaker onderzoek uit’, zegt Peter Ketelaar, vice-president Global Bioanalytical Services, ‘Daar spinnen wij garen bij.’
Door de uitbreiding groeit het aantal medewerkers van PRA Health Sciences de komende jaren van twee- naar driehonderd.

Gericht op onderzoek
In Assen richt PRA zich op onderzoek naar innovatieve geneesmiddelen. In het lab wordt gekeken naar de veiligheid van geneesmiddelen, maar ook naar de effectiviteit, mogelijke bijwerkingen en dosering van medicijnen. De Assenaren werken daarbij nauw samen met het zusterlaboratorium in de Verenigde Staten. In de stad Groningen beschikt PRA pal naast het Martiniziekenhuis over een kliniek waar medicijnen worden getest op vrijwilligers.

Bericht Dagblad van het Noorden

PharmInvest Holland