12-11-2019

‘Ik geef niet op totdat er optimale zorg is voor alle COPD-patiënten’

‘In het dagelijks leven lopen veel COPD-patiënten aan tegen onbegrip over hun ziekte. Daarom is het goed dat we op Wereld COPD Dag aandacht vragen voor deze aandoening, want wereldwijd hebben miljoenen mensen COPD (in Nederland ongeveer 600.000).’

Dit aantal zal naar verwachting alleen maar toenemen door veranderende milieufactoren en een vergrijzende bevolking. De WHO voorspelt zelfs dat COPD in 2030 de op twee na grootste doodsoorzaak is wereldwijd.

Leven met COPD
Dennis Rodrigues is Brand Manager Respiratoir bij Boehringer Ingelheim en heeft een duidelijk doel: ‘Ervoor zorgen dat naast onze medicatie de zorg rondom patiënten met COPD optimaal geregeld is. Als patiënten goed op de hoogte zijn van hun mogelijkheden, dan helpt het hen om met COPD te leven.’

Informatievoorziening
‘Ik wil graag bijdragen aan een goede informatievoorziening voor patiënten en bewustwording rondom COPD bij hun omgeving. Zo vinden er regelmatig gesprekken plaats met belangenverenigingen, zoals de Longalliantie Nederland en het Longfonds, om te kijken welke plannen ze hebben omtrent verbetering van de zorg, onderzoek en awareness op het gebied van longziekten. Ik vind het bijvoorbeeld een mooi initiatief dat het Longfonds op zestig locaties in Nederland de longpunten voor patiënten organiseert. Dat vind ik net zo belangrijk als de juiste medicatie op de juiste plek krijgen.’

#WijGevenNietOp
De belofte van Dennis Rodrigues is onderdeel van de campagne #WijGevenNietOp, waarin medewerkers van geneesmiddelenbedrijven vertellen over hun toewijding bij de ontwikkeling van nieuwe medicijnen tegen ziektes waarvan we vandaag de strijd nog verliezen. Lees het hele verhaal van Dennis op de site WeWordenBeter.