26-05-2020

‘Nu krijg ik de kans om weer mooie reizen te maken’

["

De ziekte van Crohn is een chronische darmontsteking die kan voorkomen in het hele spijsverteringskanaal. Simon Wever uit \u2019s-Gravenzande werd er voor het eerst mee geconfronteerd toen zijn dochter de aandoening op 12-jarige leeftijd bleek te hebben. Een paar jaar later, in 2006, was Simon zelf aan de beurt.<\/strong><\/p>","

\u2018Ze weten de oorzaak niet, dus ik noem het maar een \u201cgevalletje pech\u201d. Het begon met een behoorlijk stekende pijn ter hoogte van mijn blindedarm, eerst zwakte het nog af, maar later bleef de pijn continu zeuren. Het ging van kwaad tot erger en op een gegeven moment wist ik van voren niet meer dat ik van achteren nog leefde.\u2019<\/p>

In remissie
<\/strong>Gezien de ernst van de aandoening werd bij Simon al vrij snel gekozen voor een behandeling met een TNF-\u03b1-remmer. \u2018Ik begon daarmee in 2009 en sindsdien lijkt de ontstekingsactiviteit onder controle. In die zin gaat het bergopwaarts en is de ziekte \u201cin remissie\u201d.\u2019<\/p>

Reizen
<\/strong>\u2018Mijn energie zit op 15 tot 20 procent van wat het ooit was. Van \u2019s ochtends tot \u2019s avonds is mijn lichaam bezig om in balans te blijven. Dus doe ik alleen maar dingen die ik leuk vind en voor alles neem ik rustig de tijd. Ondanks mijn ziekte kan ik toch weer mooie reizen maken, de laatste jaren naar China en Peru. We blijven positief, ook omdat we zien dat het goed gaat met onze inmiddels volwassen dochter. Zij moet haar eigen verhaal maar vertellen, maar ik weet in ieder geval dat ik weer zoveel meer kan door de TNF-\u03b1-remmer.\u2019 Zijn vrouw beaamt dat: \u2018Ik zou zelfs durven zeggen dat het levensreddend is geweest.\u2019<\/p>

#KansenKrijgen
<\/strong>Onder het motto #KansenKrijgen vertellen pati\u00ebnten over wat medicijnen of therapie\u00ebn voor hun ziekte en hun leven betekenen. Miljoenen mensen zouden er niet meer zijn, als er geen onderzoek naar nieuwe geneesmiddelen was gedaan. En nog veel meer mensen zouden niet kunnen leven zoals ze nu doen. Lees het hele verhaal van Simon op de site WeWordenBeter<\/a>.<\/p>"]