04-06-2019

‘Nu krijg ik weer de kans om het leven recht in de ogen te kijken’

["

Bij het bewerken van een fresco, krijgt kunstenares Anne-Mieke kalk in haar oog. Een jaar later is ze volledig blind aan \u00e9\u00e9n oog. Dankzij een stamceltransplantatie heeft ze haar zicht weer terug. Anne-Mieke vertelt wat medicijnen voor haar hebben betekend.<\/strong><\/p>","

\u2018Ik stond op een steiger om voorbereidingen te treffen voor een fresco op een plafond, toen er een druppel kalk langs mijn veiligheidsbril viel. Het deed zo ontzettend veel pijn; op dat moment was ik alleen maar bezig om die pijn te stoppen. Na een uur koelen onder de kraan heeft een kennis mij afgezet bij de eerste hulp. Daar gingen alle alarmbellen af. Ik bleek een zwaar getraumatiseerd oog te hebben. Na een jaar was ik blind.\u2019

Uitbehandeld
<\/strong>Na een intensieve periode waarin Anne-Mieke dagelijks naar het ziekenhuis moet, krijgt ze te horen dat er pas behandeling mogelijk is als haar oog helemaal rustig is. \u2018Toen ik na een jaar weer bij mijn oogarts kwam, kreeg ik echter te horen dat de beschadigingen zo groot waren, dat ik uitbehandeld was.\u2019 Dan blijkt Anne-Mieke in aanmerking te komen voor klinisch onderzoek voor de behandeling van verbrandingen in het oog.

Stamcellen
<\/strong>Na een uitgebreide testreeks, wordt Anne-Mieke toegelaten tot het klinisch onderzoek. Een aantal stamcellen wordt uit Anne-Miekes oog genomen en in een lab groeit dit in een halfjaar uit tot een vlies. In december 2017 volgt de operatie waarin het vlies wordt teruggeplaatst. \u2018In de eerste periode was mijn oog afgeplakt, maar op een dag was daar het moment dat de plakker eraf mocht. Heel geleidelijk kreeg ik steeds meer zicht terug. Eerst zie je een muur, en vervolgens zie je dat die muur uit stenen bestaat. Dat was zo\u2019n wonder!\u2019<\/p>

#KansenKrijgen
<\/strong>Onder het motto #KansenKrijgen vertellen pati\u00ebnten over wat medicijnen of therapie\u00ebn voor hun ziekte en hun leven betekenen. Miljoenen mensen zouden er niet meer zijn, als er geen onderzoek naar nieuwe geneesmiddelen was gedaan. En nog veel meer mensen zouden niet kunnen leven zoals ze nu doen. Lees het hele verhaal van Anne-Mieke op de site WeWordenBeter<\/a>.<\/p>"]