17-09-2019

Schouw: ‘Investeer ook in medicijninnovatie’

‘Laten we een deel van het nieuwe investeringsfonds van het Rijk besteden aan medicijninnovatie. Dan vinden immuuntherapie, cel- en gentherapie sneller hun weg naar de patiënt. Deze behandelingen tillen onze kwaliteit van leven naar een hoger niveau.’

Dat zegt Gerard Schouw, directeur Vereniging Innovatieve Geneesmiddelen. Hij reageert op de Troonrede, waarin koning Willem-Alexander onderstreept dat de zorg toegankelijk moet blijven voor alle Nederlanders.

Vergrijzing
‘Het gaat goed met Nederland, maar nog niet iedereen voelt dat. Dat geldt zeker ook voor de zorg’, zegt Schouw. ‘De vergrijzing vraagt om extra investeringen in de zorg, ook in ziekenhuizen, terwijl daar nu juist de innovatie wordt gesmoord, vanwege de strenge hoofdlijnakkoorden.’

Investeringsfonds

De regering komt dit jaar met een breed opgezette groeiagenda en begin volgend jaar met een opzet voor een investeringsfonds, bleek uit de Troonrede. Innovatie krijgt een belangrijke plaats in dat fonds. De koning vroeg zich ook af hoe we technische zorginnovaties op brede schaal kunnen toepassen.

Ruimte geven
Schouw: ‘Het kenmerk van een goede investering is dat het kwaliteit verbetert en op termijn juist geld uitspaart. Denk aan minder ligdagen, operaties, thuiszorg en ziekteverzuim. Dat geldt zeker voor de nieuwe generatie geneesmiddelen, zoals immuun-, cel- en gentherapie. Maar dan moeten we ziekenhuizen wel de financiële ruimte geven om die krachtige therapieën in te zetten.’