10-09-2019

‘Wij geven niet op tot er geneesmiddelen zijn voor ziektes waar nog geen oplossingen voor bestaan’

Op 8 september was het Nationale Ziekendag. Mensen die met gezondheidsproblemen kampen, hebben er iedere dag mee te maken. Niet iedereen is zich daar bewust van. Nationale Ziekendag helpt om hier meer aandacht voor te vragen.

'De Nationale Ziekendag brengt bewustzijn en hopelijk nieuwe initiatieven met zich mee’, zegt Jos Kuijs, medisch directeur bij Boehringer Ingelheim. ‘We richten ons met de ontwikkeling van geneesmiddelen op aandoeningen die forse problemen opleveren voor patiënten, van oudsher respiratoire ziektes zoals COPD en astma. Na verloop van tijd zijn onze expertise en wetenschap ook ingezet voor compounds tegen longkanker, diabetes, cardiovasculaire ziektes maar ook zeldzamere ziekten zoals longfibrose.’

Betrokkenheid
‘Bij geneesmiddelenontwikkeling is de inbreng van patiënten onmisbaar; voor hen willen we immers de zorg verbeteren. We proberen daarom zo goed en zo vroeg mogelijk patiëntenverenigingen te betrekken bij geneesmiddelenontwikkeling. Zij weten als geen ander wat patiënten ervaren’, zegt Kuijs. ‘We vragen verenigingen bijvoorbeeld om commentaar bij studieprotocollen, zodat we deze beter op de behoeften van de doelgroep kunnen aansluiten. De verenigingen kunnen op hun beurt meer gegadigden aantrekken voor de studies. Zo helpen we uiteindelijk degene om wie het allemaal draait: de patiënt.’

#WijGevenNietOp

De belofte van Jos Kuijs is onderdeel van de campagne #WijGevenNietOp, waarin medewerkers van geneesmiddelenbedrijven vertellen over hun toewijding bij de ontwikkeling van nieuwe medicijnen tegen ziektes waarvan we vandaag de strijd nog verliezen. Lees het hele verhaal op de site WeWordenBeter.