Op 29 oktober gaat Nederland weer naar de stembus. In aanloop naar de verkiezingen roept de Vereniging Innovatieve Geneesmiddelen op om te investeren in de innovaties van de toekomst: voor patiënt, zorg en maatschappij. Geneesmiddelen en vaccins kunnen ziektes voorkomen, kwaliteit van leven verbeteren, de zorg ontlasten en de arbeidsproductiviteit verhogen. Daarmee spelen ze een cruciale in het toekomstbestendig maken van ons zorgsysteem.
– Breng innovaties simpel, snel en samen bij patiënten en artsen
– Versterk het innovatie- en investeringsklimaat voor de geneesmiddelensector
– Reserveer structureel budget voor vaccins en geef medische preventie een grotere rol
Nog twee maanden en dan gaat Nederland weer naar de stembus. Het merendeel van de partijen heeft inmiddels een conceptverkiezingsprogramma gepresenteerd. Als algemeen directeur van een branchevereniging voor innovatieve geneesmiddelenbedrijven heb ik deze programma’s met veel interesse gelezen, vooral de paragrafen over gezondheidszorg en innovatie. Tijd om de balans op te maken.
Als innovatieve geneesmiddelensector dragen we bij aan gezondheid en aan brede maatschappelijke welvaart. Onze innovaties verbeteren de kwaliteit van leven, verkorten behandeltrajecten, verminderen verzuim en verhogen de productiviteit. Daarbovenop dragen we direct bij aan onze economische groei, waaronder 900 miljoen aan R&D investeringen.
Inbreng van de Vereniging Innovatieve Geneesmiddelen voor de Tweede Kamerverkiezing op 29 oktober 2025