27-08-2019

‘Nu krijg ik de kans om later oma te worden’

Als Suzanne wordt behandeld voor borstkanker, worden op de scans een lokale tumor met uitzaaiingen ontdekt in haar long. ‘Mijn eerste gedachte was: ik wil nog lang niet dood. Op een dag wil ik oma worden en mijn kleinkinderen in mijn armen houden.’

Suzanne vertelt over haar ziekte en dat ze impact van de ziekte op haar leven flink onderschat heeft: ‘Ik loop elke keer weer tegen onverwachte en onderschatte grenzen aan. Onbewust vraag je je als patiënt continu af: gaat het wel goed met me?’

Niet-medische obstakels
‘De volgende generatie patiënten met uitgezaaide kanker zal waarschijnlijk langer leven dan ik. Ik hoop dat we voor hen oplossingen kunnen vinden voor de vele niet-medische obstakels waar je als kankerpatiënt mee geconfronteerd wordt. Kanker heeft zo’n invloed op de kwaliteit van leven: het beperkt je carrièremogelijkheden, je rol in de samenleving, maakt je financiële situatie onzeker en kan je in een emotioneel isolement brengen, door onwetendheid van je omgeving.’

Geluk
‘Ik heb het geluk gehad dat ik meer tijd krijg dan de gemiddelde patiënt met uitgezaaide borstkanker. Mijn behandeling geeft me extra tijd en die wil ik zo goed mogelijk benutten. Niet alleen voor mezelf, maar ook voor andere patiënten met uitgezaaide borstkanker.’

#KansenKrijgen
Onder het motto #KansenKrijgen vertellen patiënten over wat medicijnen of therapieën voor hun ziekte en hun leven betekenen. Miljoenen mensen zouden er niet meer zijn, als er geen onderzoek naar nieuwe geneesmiddelen was gedaan. En nog veel meer mensen zouden niet kunnen leven zoals ze nu doen. Lees het hele verhaal van Suzanne op de site WeWordenBeter.