18-06-2019

Nu krijg ik de kans om terug te kijken op een rijk leven

["

Reina leeft al bijna 32 jaar met hiv. \u2018Medicijnen hebben mij de kans gegeven om een normaal leven te leiden. Daar ben ik heel dankbaar voor.\u2019 Nu ze 56 jaar is, merkt Reina dat ze tegen haar fysieke grenzen aan loopt. Ze vertelt wat medicijnen voor haar betekenen.<\/strong><\/p>","

Halverwege de jaren tachtig vertrekt de jonge Reina Foppen naar Spanje om er te werken. Daar ontmoet ze haar grote liefde Sebasti\u00e1n. Ze besluit om zich te vestigen in Spanje. Totdat haar vriend ziek wordt. Hij blijkt hiv en levercirrose door hepatitis C te hebben. Begin 1989 laat Reina zich testen; ze blijkt seropositief. Uiteindelijk start ze pas acht jaar later met medicijnen, een combinatie van AZT en DDI.<\/p>

Toekomstperspectief
<\/strong>\u2018Toen ik te horen kreeg dat ik hiv had, dacht ik dat ik nog maar kort te leven had. De meeste mensen die in mijn tijd de diagnose hiv kregen, leven niet meer. Dankzij de steeds betere medicijnen moest ik mijn toekomstperspectief elke keer weer bijstellen. Zo had ik het moederschap al uit mijn hoofd gezet, maar er kwam een moment dat ik me realiseerde dat ik, dankzij de kennis en medicatie van dat moment, toch een gezond kind kon krijgen.\u2019<\/p>

Versneld ouder
<\/strong>Het virus is uitstekend onder controle, vertelt Reina. \u2018Helaas word ik nu geconfronteerd met het proces van versneld ouder worden. Ik heb sinds een jaar of twee niet meer de energie die hoort bij iemand van mijn leeftijd. Daardoor was werken op een gegeven moment niet langer mogelijk.\u2019
\u2018Ik weet niet wat de toekomst gaat brengen, maar het gaat in ieder geval een stuk langzamer dan ik zou willen. De grens qua groei is wel bereikt. Dit is achteruitgang. Desondanks ben ik heel tevreden en kijk ik terug op een vol, eventful<\/em> leven.\u2019<\/p>

#KansenKrijgen<\/strong>
<\/strong>Onder het motto #KansenKrijgen vertellen pati\u00ebnten over wat medicijnen of therapie\u00ebn voor hun ziekte en hun leven betekenen. Miljoenen mensen zouden er niet meer zijn, als er geen onderzoek naar nieuwe geneesmiddelen was gedaan. En nog veel meer mensen zouden niet kunnen leven zoals ze nu doen. Lees het hele verhaal van Reina op de site WeWordenBeter<\/a>.<\/p>"]