29-11-2022

AstraZeneca neemt Neogene Therapeutics over

Gentherapie
Het Brits-Zweedse geneesmiddelenbedrijf AstraZeneca kondigde dinsdag een overeenkomst aan voor de overname van Neogene Therapeutics Inc. (Neogene).

Het Europese hoofdkantoor van Neogene bevindt zich in Amsterdam, dus de geplande overname is een opsteker voor de Nederlandse geneesmiddelensector. In totaal werken er 120 mensen bij Neogene, verdeeld over de kantoren in Santa Monica (Verenigde Staten) en Amsterdam.

Celtherapie kanker

Neogene is een wereldwijd biotechnologiebedrijf dat pioniert op het gebied van het ontdekken, ontwikkelen en produceren van de volgende generatie T-cel receptor therapieën (TCR-T's) die een nieuwe celtherapiebenadering bieden voor het aanpakken van kanker.

Persbericht AstraZeneca

Meer over Neogene