25-08-2021

Balkenende: ‘Voorbereiden op pandemieën en antibioticaresistentie’

Jan Peter Balkenende

‘Boston aan de Noordzee is een cruciale voorwaarde om beter voorbereid te zijn op volgende pandemieën en antibioticaresistentie, zonder grote afhankelijkheid van China en India. Wie meer zelf kan, kan ook sneller reageren als er een crisis uitbreekt.’

Dat zegt voormalig minister-president prof. dr. Jan-Peter Balkenende, in de aanloop naar zijn key note speech tijdens de VIG Medicijndialoog, op 7 oktober.
‘Het is ongelooflijk belangrijk om autonomer te worden op het gebied van grondstoffenstromen, technologie en kennis’, zegt Balkenende, die als professor Governance, Institutions en Internationalisation is verbonden aan de Erasmus Universiteit. ‘Het is tijd voor Europa om het heft in eigen handen te nemen. En binnen Europa kan Nederland een koploperspositie vervullen.’

Boston aan de Noordzee

De VIG Medicijndialoog draait om ‘Boston aan de Noordzee’. Dat is het plan om Nederland gezonder, weerbaarder en welvarender te maken, met de lessen van COVID-19 nog vers in het geheugen. De subtitel van het event is dan ook: ‘Nederland pandemiebestendig?’

Twee online delen

Het event op donderdag 7 oktober bestaat uit twee delen. ’s Ochtends van 11.00 tot 12.00 uur zijn er vier online inspiratieworkshops, onder leiding van Clémence Ross- van Dorp, Carmen van Vilsteren, Ida Haisma en Thomas Grosfeld.
Enkele uren later, van 15.30 tot 17.00 uur, volgt het plenaire deel, dat ook online is bij te wonen. Daarin komen naast Jan Peter Balkenende onder meer Aukje de Vries (VVD-Kamerlid), Mustafa Amhaouch (CDA) en de vier workshopleiders aan het woord. Het plenaire deel, met Anouschka Laheij als dagvoorzitter, wordt live uitgezonden vanuit Nieuwspoort, Den Haag. Als online deelnemer kunt u via de chat vragen stellen aan de sprekers.

Aanmelden

Klik op onderstaande link voor het volledige programma en de aanmeldlink. Na aanmelding ontvangt u meer informatie en de toegangscode. U kunt kiezen of u alleen een workshop of alleen het plenaire deel wilt bijwonen. Of allebei!

Volledig programma en aanmeldlink