11-06-2020

Coronavaccin Janssen in juli op mensen getest

Een kandidaat-vaccin dat Janssen Vaccines in Leiden ontwikkelt tegen COVID-19, wordt vanaf de 2e helft juli getest op mensen. De klinische testen zijn vervroegd na veelbelovende resultaten in de pre-klinische fase en overleg met regulatoire autoriteiten.

Dat heeft Paul Stoffels, Chief Scientific Officer van Johnson & Johnson, het moederbedrijf van Janssen, gezegd in een persbericht over het vervroegen van fase I en fase IIa klinische studie. De geneesmiddelenautoriteiten hebben het bedrijf toestemming gegeven om eerder te beginnen.

Vervolg studie
De klinische studie zal plaatsvinden onder ruim duizend gezonde volwassenen in België en de Verenigde Staten, gericht op de veiligheid, effectiviteit van en de immuunrespons op het kandidaat-vaccin. Het onderzoek vindt ‘dubbelblind’ en met een placebogroep plaats.

Johnson & Johnson meldt verder dat de productiecapaciteit wordt uitgebreid, zodat er in 2021 een miljard doses van het middel beschikbaar kunnen zijn.

Persbericht Johnson & Johnson