20-10-2021

De life sciences toekomst van Nederland

Gerard Schouw nw 09-2021
Gerard Schouw, directeur Vereniging Innovatieve geneesmiddelen werd afgelopen oktober door Farma Magazine geïnterviewd naar aanleiding van de campagne dat medicijnen sneller toegankelijk moeten worden voor patiënten en het verschil met omliggende landen verkleind moet worden.

Naast de toegangsproblematiek van innovatieve geneesmiddelen geeft Gerard zijn visie op de toekomst van life sciences in Nederland. Hij voorspelt dat over vijf jaar life sciences and health de belangrijkste exportartikelen van ons land zijn. Ook zullen de huidige financiële prikkels dan zijn omgebouwd: niet volume, maar kwaliteit en preventie wordt beloond. En wat betreft de snelheid van toelating? Tegen die tijd hoopt hij met Nederland net onder Duitsland te staan, op de tweede plaats in Europa.

Het hele interview is terug te vinden op de website van Farma Magazine, getiteld: Niemand neemt ver­antwoorde­lijk­heid