16-07-2019

EU en VS akkoord over wederzijdse erkenning geneesmiddelen

De Europese Unie en de Verenigde Staten hebben overeenstemming bereikt over de wederzijdse erkenning van de inspecties van productielocaties voor geneesmiddelen op elkaars grondgebied. Dat maakte de Europese Commissie donderdag bekend.

Het akkoord is onderdeel van de trans-Atlantische handelsagenda die EU-voorzitter Juncker en de Amerikaanse president Trump vorige week bespraken. Dankzij de wederzijdse erkenning (Mutual Recognition Agreement) van elkaars farmaceutische producten kunnen geneesmiddelen sneller en goedkoper op de markt worden gebracht, aldus de Europese Commissie in een persbericht.

Stap voorwaarts
Vytenis Andriukaitis, EU-commissaris voor Gezondheid en Voedselveiligheid laat in een reactie weten: ‘De wederzijdse erkenning is niet alleen een stap voorwaarts in de handelsbetrekkingen tussen de EU en de VS, maar waarborgt ook dat de patiënten over hoogwaardige geneesmiddelen kunnen beschikken. Dit betekent dat de geneesmiddelenautoriteiten aan beide zijden van de Atlantische Oceaan nu op elkaar inspectieresultaten kunnen terugvallen en niet langer zelf inspecties hoeven te verrichten.’

Mijlpaal
Ook de EMA is verheugd met de overeenkomst. ‘Deze mijlpaal is een bewijs van het belang van ons strategisch partnerschap met de VS’, zegt Guido Rasi, directeur van de EMA. ‘We kunnen nu gebruik maken van elkaars inspectiecapaciteit, zodat patiënten kunnen vertrouwen op de kwaliteit, veiligheid en werkzaamheid van alle geneesmiddelen, ongeacht waar ze zijn geproduceerd.’

Persbericht Europese Commissie