16-04-2020

Europese geneesmiddelenbedrijven waarschuwen voor handelsbeperkingen in strijd COVID-19

["

De Europese geneesmiddelensector waarschuwt de EU-ministers van Handel dat handelsbeperkingen en andere belemmeringen hun reactie op de bestrijding van de coronapandemie bemoeilijkt. Er is een geco\u00f6rdineerde aanpak nodig om de toevoer van geneesmiddelen aan pati\u00ebnten te kunnen garanderen.<\/strong><\/p>","

Dat schrijft de Europese koepelorganisatie EFPIA, samen met negen andere Europese brancheorganisaties van geneesmiddelen en medische hulpmiddelenbedrijven, in een brief aan de Europese Commissie. \u2018De industrie zet alles op alles om de capaciteit te vergroten en de toevoer van cruciale geneesmiddelen, medische hulpmiddelen en beschermingsmaterialen aan pati\u00ebnten en zorgverleners te verzekeren. Tegelijkertijd zijn we bezorgd over de toename van het aantal overheidsrestricties die de toevoer van deze essenti\u00eble goederen beperken.\u2019<\/p>

Handelsbeperkingen
<\/strong>\u2018Handelsbeperkingen hebben een grote en directe impact om de mondiale distributieketens voor geneesmiddelen en medische hulpmiddelen. Uitvoerverboden doen meer kwaad dan goed, omdat ze toeleveringstekorten verergeren, distributiekanalen verstoren, klinische studies hinderen en tot verstoring van vraag en aanbod leiden\u2019, aldus de tien Europese brancheorganisaties.<\/p>

Goede voorbeeld
<\/strong>Zij roepen de EU-landen en de Europese Commissie op om \u2018het goede voorbeeld te geven door af te zien van het opleggen van export- en importbeperkingen\u2019 of andere belemmeringen, zoals het verplicht aanleggen van voorraden, die de reeds gespannen mondiale toeleveringsketens zullen verstoren, zowel binnen de EU als met derde landen.\u2019<\/p>

European Industry trade and supply chain needs to respond to COVID-19<\/a><\/p>