20-05-2019

Gebouwen kleuren paars op wereld IBD-dag

["

Zondag 19 mei was het Wereld IBD-Dag. Op deze dag werd er wereldwijd aandacht gevraagd voor chronische darmontstekingsziekten, ook wel Inflammatory Bowel Disease (IBD) genoemd. E\u00e9n van de acties was het paars verlichten van iconische gebouwen.<\/p>","

In Nederland waren de Erasmusbrug en de Euromast paars verlicht. Een aantal Nederlandse ziekenhuizen, zoals het IJsselland Ziekenhuis, Erasmus MC en Ikazia Ziekenhuis, \u00e9n geneesmiddelenbedrijven, waaronder vestigingen van Janssen in Breda en op het Bioscience Park in Leiden, zetten hun gebouw die dag ook in de paarse schijnwerpers. Daarnaast werd er op social media aandacht besteed aan het pati\u00ebnten perspectief van het leven met IBD.<\/p>

Ingrijpend<\/strong>
Ruim 80.000 Nederlanders hebben de chronische darmonstekingsziekten colitis ulcerosa en de ziekte van Crohn. Deze ziekten zijn zeer ingrijpend; symptomen als hevige buikpijn, vermoeidheid en vooral diarree, zorgen ervoor dat het dagelijkse leven voor mensen met IBD een hele kunst is. \u2018De Kunst van leven met IBD\u2019 was daarom in Nederland het centrale thema van deze wereld IBD-dag.<\/p>

Kunst van leven met IBD<\/strong>
De Crohn en Colitis Ulcerosa Vereniging Nederland (CCUVN), die dit jaar veertig jaar bestaat, heeft zeventien kunstenaars uitgenodigd om de verhalen van mensen met IBD te verbeelden in een kunstwerk. De diverse kunstwerken waren op 12 en 13 april te zien in op de expositie \u2018De Kunst van leven met IBD\u2019 in \u2019t Spant in Bussum, maar zijn nog steeds te raadplegen (en te bestellen) in de catalogus<\/a>.<\/p>

2theloo<\/strong>
Om bewustwording met betrekking tot IBD te verhogen, hingen op wereld IBD-dag in een aantal 2theloo toiletten spiegelstickers met quotes van pati\u00ebnten. De stickers linken naar een video die het verhaal vertelt hoe het is om te leven met IBD. Deze campagne is een samenwerking tussen de CCUVN, 2theloo (een internationale keten met openbare toiletten), en geneesmiddelenbedrijf Janssen.<\/p>

Spiegelstickers<\/strong>
Medewerkers van Pfizer, gehuld in paarse truien, hebben zondag geflyerd bij de Beurstraverse in Rotterdam. Lidbedrijf MSD publiceerde