13-12-2022

Geneesmiddelenbedrijven tekenen voor duurzame zorg

Green deal tekenen vierluik Novartis Sanofi Astra Zeneca Merck
©

Boven vlnr: Guido Hallie en Marnix Artz (Merck), Ilse van Gorp en Martine Meuwissen (AstraZeneca)
Onder vlnr: Adriaan Kooy en Mark van Hattum (Novartis), Denis Peeters (Sanofi)

Op donderdag 8 december tekenden tientallen organisaties in de zorg de 'Green Deal Samen werken aan duurzame zorg'. Ook de leden van de Vereniging Innovatieve Geneesmiddelen Novartis, AstraZeneca, Sanofi, Merck, MSD en Bayer committeerden zich aan verdere verduurzaming in de zorg. De Green Deal 3.0 is opgesteld door verschillende partijen uit de zorg, waaronder geneesmiddelenbedrijven, met als doel de zorgsector de komende jaren verder te verduurzamen.

Eerder al ondertekenden ministers Kuipers van VWS en Harbers van I&W de Green Deal 3.0 met zestien betrokken organisaties, waaronder de Vereniging Innovatieve Geneesmiddelen. De geneesmiddelensector zet zich in voor duurzame zorg, en vindt het belangrijk dat geneesmiddelen op een verantwoorde manier geproduceerd, op de markt gebracht en gebruikt worden, en dat verspilling wordt tegengegaan.

Samenwerking

Ondertekenaar Merck is bevlogen om samen met ander zorgpartijen de zorg duurzamer te maken. Guido Hallie, Sr. Manager Patient centricity & Public affairs: 'Merck heeft als doel duurzaamheid te integreren in zijn waardeketen in 2030 en de grondstoffen consumptie te reduceren in 2040. Als we echt circulair willen werken en de zorg groener willen maken is samenwerken het sleutelwoord.’

Urgentie

Ook Sanofi tekende de Green Deal. Denis Peeters, Country Lead voor Sanofi ; ‘Met deze handtekening onderstreept Sanofi niet alleen haar commitment aan het verduurzamen van de zorg, maar ook de urgentie om hier samen met alle betrokken partijen mee aan de slag te gaan.

Gezondheid

Country President Adriaan Kooy tekende namens Novartis: ‘Deelname aan deze Green Deal onderstreept onze ambitie om een belangrijke bijdrage te leveren in het verbeteren en verlengen van het leven van mensen over de hele wereld. Bij Novartis voelen we ons verantwoordelijk om de gezondheid van mens én milieu te verbeteren. Daarom zijn we er erg trots op dat we deelnemen aan de Green Deal Duurzame Zorg.’

Verantwoordelijkheid

Ook AstraZeneca steunt de Green Deal. Ilse van Gorp, Director Sustainability: ‘Gezondheid van mensen is sterk verbonden met een gezonde samenleving en een gezonde planeet. We beschouwen het als onze verantwoordelijkheid om duurzamer te ondernemen in de gehele keten. Als medicijnontwikkelaar nemen we onze rol bij het aanpakken van de grootste uitdagingen van deze tijd, van klimaatverandering tot duurzame zorg en ziektepreventie.’

Klimaatverandering

Namens MSD ondertekende Managing Director, Leo Mallmann de Green Deal op afstand. ‘Het bestrijden van klimaatverandering is essentieel voor de gezondheid en duurzaamheid van onze planeet. Daarom investeren we voortdurend in het verminderen van onze CO2-uitstoot, circulair werken, het terugdringen van medicijnresten in water en het bevorderen van een gezonde leefomgeving.’

Vervolgstap

De nieuwe Green Deal Samen werken aan duurzame zorg is een belangrijke vervolgstap voor de verduurzaming van de zorg waarin nog meer wordt ingezet op gezondheidsbevordering en preventie. Daarnaast is er in de Green Deal 3.0 veel aandacht voor het vergroten van bewustwording en kennis over de impact van de zorg op het klimaat en milieu.

Bekijk de volledige tekst van de Green Deal ‘Samen werken aan duurzame zorg'

Luister ook naar het Radio1-interview met VIG-woordvoerder Merit Boersma over duurzaamheid in de geneesmiddelensector waarin ze het belang benadrukt van het tegengaan van verspilling van medicijnen.