03-06-2020

Gerard Schouw in Buitenhof: coronavaccin voor iedereen beschikbaar

‘Wetenschappers, overheden en farmaceutische bedrijven hebben afgesproken: als er een vaccin komt tegen COVID-19, dan is het voor de wereld beschikbaar.’ Dat zei Gerard Schouw, directeur Vereniging Innovatieve Geneesmiddelen, zondag in Buitenhof.

Schouw kreeg bijval van microbioloog/columniste Rosanne Hertzberger: ‘Johnson & Johnson heeft gezegd dat ze het vaccin voor de hele wereld beschikbaar willen stellen. Laten we dat inderdaad hopen.’

Onder leiding van presentator Twan Huys spraken Schouw en Hertzberger over de rol van de farmaceutische industrie in de zoektocht naar een vaccin. Een zoektocht die heeft geleid tot een ongekende publiek-private samenwerking.

Buitenhof gemist? Klik hier om de uitzending terug te zien.