09-06-2020

Gerard Schouw in Skipr: ‘Het kán: meteen het juiste medicijn’

Dat de sterke groei van het patiëntaantal de grootste aanjager is van het medicijnbudget, is bij insiders onderhand wel bekend, schrijft Gerard Schouw, directeur VIG, in een blog voor Skipr. Maar wat doen we vervolgens met dat nieuwe inzicht?

Schouw presenteert twee ideeën voor een nieuw regeerakkoord. ‘Ze hebben allebei te maken met personalised medicine. Je kunt het ook anders verwoorden: geef meteen het juiste medicijn aan de juiste patiënt. Dat kán.’

Regeerakkoord
Bijvoorbeeld door verfijnde diagnostiek en een nationaal register. Dat vraagt volgens Schouw wel om schaalvergroting en versnelling. ‘Ze verdienen een prominente plek in de verkiezingsprogramma’s. En – belangrijker nog – in een nieuw regeerakkoord!’

Lees de hele blog op Skipr.nl