01-09-2021

Green Team Pfizer

Pfizer heeft een Green Team gevormd met medewerkers die zich op inzetten voor het verduurzamen van de eigen bedrijfsactiviteiten en de zorgsector in het algemeen.

Het initiatief richt zich op het beperken van klimaateffecten, het behoud van de hulpbronnen en het verminderen van afval. Een mooi voorbeeld is het recyclen van de speciale transportdozen waarin het coronavaccin van Pfizer en BioNTech wordt vervoerd. Tachtig procent van deze dozen worden naar afloop naar Pfizer teruggestuurd, daar waar nodig opgeknapt en hergebruikt.

Daarnaast werkt het Pfizer Green Team aan bewustwording voor het milieu onder de eigen Pfizer-collega’s. Door medewerkers bijvoorbeeld wekelijks duurzaamheidstips te sturen en hen een inzamelingstas aan te bieden waarin ze oude, overgebleven geneesmiddelen kunnen verzamelen om deze terug te brengen naar de apotheek of milieustraat. Ten slotte zet het Green Team zich in voor diverse duurzaamheidsinitiatieven die branchebreed worden ingezet.