11-02-2020

‘Ik geef niet op tot chronische pijn ondergeschikt is!’

["

Als je alle Nederlanders met chronische pijn optelt en pijn als aandoening beschouwt, zijn zij de grootste pati\u00ebntenpopulatie. \u2018Daarom moet hier meer aandacht voor komen\u2019, vindt Paul Boeren (Pfizer). Zelf is hij ook chronisch pijnpati\u00ebnt na een gedeeltelijke dwarslaesie.<\/strong><\/p>","

In de Sint Maartenskliniek leert hij opnieuw lopen, met de hulp van een looprobot. \u2018Ik moet echt nadenken over hoe ik de spieren aan de voorkant van mijn ene been aanspan, aan de achterkant ontspan en hoe ik dat bij het andere been tegelijkertijd andersom doe. Lopen is supercomplex.\u2019

Hoofd vs lichaam
<\/strong>\u2018Vroeger bepaalde mijn hoofd wat er gebeurde, nu is het mijn lichaam. Op mijn werk loop ik met een stok en voor de langere afstanden heb ik een rolstoel. Aankleden doe ik bijvoorbeeld zittend. Mijn balans is slecht en ik voel mijn benen en de stand van mijn gewrichten niet goed. Maar behalve hardlopen kan ik weer alles wat ik wil: lopen, staan, autorijden en fietsen met mijn handbike.\u2019

Chronische zenuwpijn
<\/strong>Wel heeft hij last van chronische zenuwpijn. \u2018Bij mij zit letterlijk een kink in de kabel\u2019, vertelt hij. \u2018Ik heb continu last van tintelingen en prikkelingen en dat kan heel heftig zijn.\u2019 Zijn ervaringen als pati\u00ebnt en van medepati\u00ebnten kan hij nu gebruiken in zijn werk. Medicijnen zijn bijna nooit d\u00e9 oplossing voor chronische pijn, weet Paul. \u2018Het kan je helpen om te blijven functioneren en om andere behandelingen meer effect te laten hebben. Het is mooi dat zulke middelen er zijn; waarvan niet wordt gepretendeerd dat ze de oplossing zijn, maar die daar wel aan bijdragen.\u2019

#WijGevenNietOp
<\/strong>De belofte van Paul Boeren is onderdeel van de campagne #WijGevenNietOp, waarin medewerkers van geneesmiddelenbedrijven vertellen over hun toewijding bij de ontwikkeling van nieuwe medicijnen tegen ziektes waarvan we vandaag de strijd nog verliezen. Lees het hele verhaal van Paul op de site WeWordenBeter<\/a>.<\/p>"]