16-04-2020

‘Ik geef niet op tot iedereen gezond oud kan worden’

["

\u2018De wereld is even op pauze gezet, maar ziektes gaan gewoon door. Het is belangrijk dat we niet uit het oog verliezen dat ook \u2018gewone\u2019 pati\u00ebnten moeten worden geholpen. Ik zie dat als primaire verantwoordelijkheid van geneesmiddelenbedrijven en daar zet ik me voor in.'<\/p>","

Dat zegt Joep Hufman, medisch directeur bij Bayer. \u2018Alle aandacht gaat naar de behandeling en preventie van COVID-19, maar pati\u00ebnten die geen corona hebben, moeten ook toegang blijven houden of krijgen tot diagnostiek, geneesmiddelen en andere therapie\u00ebn. Daar moeten we scherp op blijven. Als pati\u00ebnten zorg gaan vermijden of uitstellen, hebben we straks een stuwmeer aan zorg gecre\u00eberd.\u2019

Overbelast
<\/strong>De contacten met artsen vanuit Bayer zijn volgens Hufman op dit moment minimaal, zodat zij hun werk zo goed mogelijk kunnen uitvoeren. \u2018We zien dat ziekenhuizen overbelast zijn. Dat merken we bijvoorbeeld aan de reguliere chronische zorg. Dat betekent niet dat nu overal de stekker uit is, maar artsen bedenken zich wel drie keer voordat ze pati\u00ebnten naar het ziekenhuis laten komen.\u2019

Leven na corona
<\/strong>\u2018We zetten ons in om de normale zorg zo goed mogelijk te blijven leveren, zo goed en zo kwaad als het gaat. Tegelijkertijd mag de innovatie rondom de bestrijding van corona niet stil staan. Daar levert Bayer ook zijn bijdrage aan door het doneren van middelen voor klinische onderzoeken naar COVID-19. Maar we moeten ook vooral doorgaan met het op de markt brengen van andere innovaties. We willen immers niet dat de zorg op pauze gaat. Als dit nog eens anderhalf jaar gaat duren, hoe gaan we er dan voor zorgen dat elke pati\u00ebnt de zorg krijgt die hij verdient? Daarom moeten we blijven investeren in veilige en effectieve therapie\u00ebn.\u2019

#WijGevenNietOp
<\/strong>De belofte van Joep Hufman is onderdeel van de campagne #WijGevenNietOp, waarin mensen vertellen over hun toewijding bij de ontwikkeling van nieuwe medicijnen tegen ziektes waarvan we vandaag de strijd nog verliezen. Lees het hele verhaal van Joep op de site WeWordenBeter<\/a>.<\/p>"]