12-05-2020

‘Ik geef niet op tot patiënten de zorg krijgen die ze verdienen’

‘Pfizer wil een geneesmiddelenbedrijf zijn waar luisteren naar en samenwerken met patiënten in het DNA van de organisatie zit. Dit betekent dat we continu kijken of we voldoende rekening houden met wat voor patiënten belangrijk is. Daar zet ik me voor in.’

Aan het woord is Lieke Steinmeijer. Ze is sinds anderhalf jaar voor Pfizer een van de twee contactpersonen voor patiëntenorganisaties. ‘Het betrekken van het patiëntenperspectief speelt bij ons een belangrijke rol. Dit houdt in dat we continu kijken of we voldoende rekening houden met wat voor patiënten belangrijk is. Luisteren we genoeg naar de patiënt? Zij zijn tenslotte onze klant. En het is aan ons om de organisatie daarin te ondersteunen.’

Getroffen door verlies
Steinmeijer werkte eerst bij stichting Mara – waar ze later directeur van werd – een organisatie die samen met vrijwilligers projecten opzet voor kwetsbare groepen in de samenleving. Ze ziet veel overeenkomsten met mensen met een ernstige of chronische ziekte. ‘Allemaal worden ze getroffen door verlies: van gezondheid, inkomen, een geliefde, een thuis of toekomstperspectief. Als het leven je een klap uitdeelt, op zulke momenten gebeurt iets. Mensen moeten zichzelf en hun veranderende leven opnieuw betekenis gaan geven. Vroeg of laat komt ieder van ons in zo’n situatie terecht. Hoe ga je dan verder, dat fascineert mij. Dat er recht wordt gedaan aan mensen met pech, daar zit ten diepste mijn motivatie.’

Patiëntenperspectief
‘Mijn werk is heel divers. Vandaag heb ik overleg over de patiëntenadviesraad die we gaan oprichten. We vragen patiënten om mee te denken en te adviseren rond vraagstukken waar Pfizer mee bezig is. En morgen heb ik bijvoorbeeld weer een gesprek met een patiënt advocate uit de gemeenschap van hart- en vaatziekten.’ Wanneer haar missie geslaagd is? ‘Ik zou heel blij zijn wanneer Pfizer door patiënten wordt gezien als een bedrijf dat zich verdiept in het patiëntenperspectief en dat dit het gedrag en de activiteiten van Pfizer ten positieve verandert. En dat wij voor patiëntenverenigingen een heel solide samenwerkingspartner zijn.’

#WijGevenNietOp
De belofte van Lieke Steinmeijer is onderdeel van de campagne #WijGevenNietOp, waarin medewerkers van geneesmiddelenbedrijven vertellen over hun toewijding bij de ontwikkeling van nieuwe medicijnen tegen ziektes waarvan we vandaag de strijd nog verliezen. Lees het hele verhaal van Lieke op de site WeWordenBeter.