12-02-2019

‘Ik geef niet op totdat er een oplossing is gevonden voor kanker’

Als iemand vraagt wat ze voor werk doet, vertelt Lieve Vanhoucke trots dat ze bij MSD werkt ‘aan mooie, nieuwe geneesmiddelen. Zoals een medicijn dat je eigen afweersysteem inzet tegen kanker. Een idee dat jaren geleden ontstond. En nu is dat medicijn er.’

Lieve en haar team maken de productie mogelijk door schoonmaakprocessen te valideren.Als je kwalitatief hoogwaardige geneesmiddelen wilt maken, is een schoon productieproces natuurlijk heel belangrijk.’ Productie van geneesmiddelen is een heel complex proces, waarbij we in de fabriek te maken hebben met veel onderdelen, leidingen en apparatuur. Onze taak? ‘Ervoor zorgen dat we continu kunnen aantonen dat al onze apparatuur en onze systemen zo schoon zijn als vereist is.’

#WijGevenNietOp
De belofte van Lieve Vanhoucke is onderdeel van de campagne #WijGevenNietOp, waarin medewerkers van geneesmiddelenbedrijven vertellen over hun toewijding bij de ontwikkeling en productie van nieuwe medicijnen tegen ziektes waarvan we vandaag de strijd nog verliezen. Lees hier het hele verhaal van Lieve Vanhoucke.