14-12-2021

Innovatief onderzoek makkelijker financieren met PPS-toeslag

Nico van Meeteren
Met PPS-toeslag biedt Health~Holland een financieel instrument aan om samenwerkingen tussen innovatieve bedrijven en onderzoeksorganisaties te stimuleren. Om de ins en outs van de regeling te verduidelijken heeft Health~Holland op verzoek van de VIG een factsheet gemaakt.

De PPS-regeling heeft veel potentie, vindt Health~Holland-directeur Nico van Meeteren, maar mist brede bekendheid bij het innovatieve bedrijfsleven: ‘De regeling biedt een stimulans voor organisaties om samen te werken aan innovatieve projecten. Het is bijvoorbeeld bedoeld voor risicovol onderzoek of ontwikkeling, zoals de pre-klinische fase en de klinische studies in fase 1 en 2.’

Langer en gezonder leven

Uit de private bijdragen in het jaar 2020 is via deze regeling voor € 68 miljoen aan PPS-toeslag verstrekt. ‘We streven ernaar om dit jaar nog, meer projecten in te dienen’, zegt Van Meeteren. ‘Dat levert nog meer PPS-toeslag op, die we uitzetten in nieuwe publiek-private projecten die bijdragen aan de maatschappelijke missie om iedereen langer en gezonder te laten leven.’

Ook voor VIG-leden

In januari 2022 begint Health~Holland opnieuw met het inventariseren van alle private bijdragen aan onderzoeksorganisaties in het jaar 2021. Van Meeteren: ‘We kijken ernaar uit om alle opgaven van de leden van de VIG te ontvangen en daarover in gesprek te gaan. Ons team staat klaar voor vragen en ondersteuning.’ De factsheet is te downloaden via onderstaande link.

Voor vragen over PPS-toeslag kunt u contact opnemen met Sten Heck via [email protected].

Flyer PPS toeslag - voor VIG leden