23-09-2020

Johnson & Johnson start fase 3 studie kandidaat-vaccin COVID-19

Johnson & Johnson is gestart met de cruciale, wereldwijde fase 3 studie met het COVID-19 kandidaat-vaccin van Janssen. Aan de studie (ENSEMBLE) zullen 60.000 vrijwilligers uit drie continenten deelnemen.

De studie evalueert de veiligheid en effectiviteit van het kandidaat-vaccin van Janssen (JNJ-78436735). In het fase 3 programma wordt gestreefd naar een goede representatie van bevolkingsgroepen, die disproportioneel geraakt zijn door de pandemie.

Transparant
Johnson & Johnson zal het COVID-19 kandidaat-vaccin ontwikkelen en testen volgens hoge ethische standaarden en strikte wetenschappelijke principes, aldus het bedrijf in een persbericht. ‘Wij zullen transparant zijn en informatie delen over de fase 3 studie EMSEMBLE, inclusief details over het studieprotocol.’

Productie
Het opschalen van de productiecapaciteit is op schema om meer dan één miljard doses van een vaccin wereldwijd te kunnen leveren.

Persbericht Johnson & Johnson Initiates Pivotal Global Phase 3 Clinical Trial of Janssen’s COVID-19 Vaccine Candidate