24-03-2020

Medisch directeur Bayer in podcast over medicijnontwikkeling

In een podcast van BNR Helder! legt Joep Hufman, medisch directeur van Bayer Nederland, uit hoe lang het duurt om een medicijn te ontwikkelen. Ook wordt ingegaan op de perspectieven met betrekking tot het coronavirus.

Hufman vertelt dat geneesmiddelenbedrijven op dit moment niet direct op zoek zijn naar een geheel nieuw geneesmiddel voor de behandeling van het coronavirus. ‘Wel zien we dat een aantal medicijnen die al geregistreerd zijn, worden getest voor corona. Simpelweg omdat het volledig nieuw ontwikkelen van een medicijn lang duurt en we niet weten hoe lang dit virus nog bij ons blijft.’

Geen pepermuntjes
‘Maar vooralsnog is er geen medicament gevonden dat als een soort bijwerking een effect heeft op het virus’, zegt Hufman. Ook voor het snelste medicijn, zal er nog maanden getest moeten worden. Want testen van geneesmiddelen is cruciaal, benadrukt hij. ‘Je kunt mensen niet zomaar blootstellen aan iets dat ook heel gevaarlijk kan zijn, medicijnen zijn geen pepermuntjes.’

BNR Helder! Corona: hoe snel hebben we een medicijn?

Bekijk ook onze animatie over de ontwikkeling van geneesmiddelen: