20-12-2022

Nominatie Changemaker Impact Award voor Brigit van Soest

Brigit van Soest-Segers
Brigit van Soest is genomineerd voor de Changemaker Impact Award 2022 in de categorie Zorg & Welzijn. Van Soest heeft zich de afgelopen vier jaar bij de VIG hard gemaakt voor het verduurzamen van de farmaceutische zorg, als programmamanager van de Coalitie Duurzame Farmacie. Sinds 1 december is Van Soest directeur van de Nederlandse Vereniging van Ziekenhuisapothekers.

De Coalitie Duurzame Farmacie is een samenwerking tussen VIG, Bogin, Neprofarm en KNMP, die zich inzet om de verspilling en milieuschade door medicijnresten een halt toe te roepen. Van Soest was vanuit deze rol ook nauw betrokken bij de totstandkoming van de Green Deal Duurzame Zorg 3.0 die in november en december van dit jaar werd ondertekend door verschillende ministeries en organisaties betrokken bij de zorg. ‘Ik voel me vereerd dat ik ben genomineerd’, aldus Van Soest. ‘Dit komt omdat erkend wordt dat duurzame farmacie een belangrijk thema is waar we ons samen met de hele farmacieketen hard voor maken. Laat deze nominatie een opsteker zijn om hier mee door te gaan met elkaar.’

Stemmen kan tot 8 januari via Changemaker Impact Award.