25-06-2019

Nu krijg ik weer de kans om lekker te sporten

["

Jane zoekt al dertig jaar naar manieren om migraineaanvallen te voorkomen. Vijf jaar geleden ontdekt ze dat sporten en fitness haar belangrijkste bondgenoten zijn in de strijd tegen aanvallen. Ze vertelt hoe ze grip krijgt op haar ziekte en wat medicijnen voor haar betekenen. <\/strong><\/p>","

\u2018In het begin was ik wat overrompeld door alle vragen die op me afkwamen over fitness. Hoe vaak moet je trainen? Welke oefeningen zijn geschikt voor mij? Krijg ik spanning in mijn nek en schouders als ik met gewichten werk? Drink ik wel genoeg? Heb ik genoeg gegeten? Geleidelijk aan leerde ik dat ik rustig moest uitproberen wat voor mij het beste werkt.\u2019

Calvin Harris<\/strong>
\u2018Eigenlijk ben ik niet echt een sportschooltype. Maar dat komt vooral door mijn eerdere ervaringen met trainen. Als je \u2019s ochtends je hoofd amper kan optillen van je hoofdkussen, dan sta je niet altijd te popelen om op een loopband te gaan staan. Sportscholen zelf kunnen ook best een probleem zijn. Muziek van Calvin Harris, het gekletter van metalen gewichten, flitsende lampen en de geur. Ik word al duizelig van de chloorlucht in een zwembad, maar als er een wierookwalm uit de yogaruimte komt, kan mijn hoofd echt exploderen.\u2019

Kleine stapjes vooruit<\/strong>
\u2018Het is een kwestie van kleine stapjes vooruit. Misschien is er binnenkort al betere medicatie beschikbaar waarmee het aantal aanvallen en de ernst ervan kan worden teruggebracht. En krijgen mensen met migraine weer energie om zich met andere dingen in het leven bezig te houden. Dat zou mooi zijn.\u2019<\/p>

#KansenKrijgen<\/strong>
Onder het motto #KansenKrijgen vertellen pati\u00ebnten over wat medicijnen of therapie\u00ebn voor hun ziekte en hun leven betekenen. Miljoenen mensen zouden er niet meer zijn, als er geen onderzoek naar nieuwe geneesmiddelen was gedaan. En nog veel meer mensen zouden niet kunnen leven zoals ze nu doen. Lees het hele verhaal van Jane op de site WeWordenBeter<\/a>.<\/p>"]