02-09-2021

Patiënten onnodig lang in de wachtkamer

AD bericht, wachttijd medicijnen, #terugnaar100
In Nederland is de gemiddelde wachttijd voor goedgekeurde innovatieve medicijnen inmiddels opgelopen tot 510 dagen. In omliggende landen kunnen patiënten vaak meteen toegang krijgen tot nieuwe geneesmiddelen.

Het is volgens de VIG niet uit te leggen dat mensen in Nederland ongelijke kansen op herstel hebben in vergelijking met onze buurlanden. Daarom startte VIG in september de campagne ‘#terugnaar100'. Die campagne beoogt de tijd die een patiënt moet wachten op een nieuw, goedgekeurd medicijn terug te brengen tot maximaal honderd dagen.

In het AD-artikel Jaren gesteggel over goedkeuren nieuw medicijn: in Duitsland gebeurt dat in één maand, licht Gerard Schouw, directeur van de VIG, de campagne toe.