01-05-2020

Pfizer en BioNTech injecteren eerste proefpersonen met coronavaccin

De eerste proefpersonen die meedoen aan het klinisch onderzoek van Pfizer en BioNTech naar een potentieel mRNA-vaccin tegen het coronavirus, zijn geïnjecteerd met een dosis van het kandidaat-vaccin BNT162. Dat maakte Pfizer donderdag bekend.

Het gaat om twaalf proefpersonen in Duitsland. Zodra er goedkeuring is van de autoriteiten willen Pfizer en BioNTech het vaccin ook snel in de Verenigde Staten gaan testen. In het eerste stadium van het onderzoek worden in totaal tweehonderd gezonde proefpersonen van tussen de 18 en 55 jaar oud gevaccineerd, met vier verschillende kandidaat-vaccins. Bovendien krijgen zij verschillende doseringen van het vaccin.

Antilichamen
Het doel is om te bepalen welk vaccin het lichaam het beste activeert om antilichamen tegen het coronavirus te maken. Ook wordt beoordeeld wat de optimale dosering van het vaccin is, en of het vaccin veilig is.

Bericht Pfizer