08-02-2022

Pivot Park viert tienjarig bestaan

Pivot Park; medicijnhub
De vlag hing vorige week uit op Pivot Park. Op 1 februari was het namelijk precies tien jaar geleden dat het Osse life sciences park zijn levenslicht zag. In die periode heeft Pivot Park zich ontwikkeld tot een biofarmaceutische hotspot en één van de snelst groeiende campussen in Nederland.

Pivot Park werd in 2011 opgericht op initiatief van MSD, de provincie Noord-Brabant, de gemeente Oss, de ministeries van EZ en VWS en de Brabantse Ontwikkelings Maatschappij (BOM). Samen hadden ze hiermee een concreet doel: voorkomen dat er door het sluiten van de R&D-faciliteiten op het voormalige Organon-terrein 1.100 banen en veel waardevolle kennis verloren zou gaan. De oplossing was een nieuwe life sciences campus die enige tijd later de naam Pivot Park kreeg.

Verbinder

Die naam werd niet zomaar gekozen, vertelt directeur Brigitte Drees. ‘Pivot betekent spil of draaipunt. Het staat voor de rol die het park volgens de initiatiefnemers moest gaan vervullen: die van een verbinder van bedrijven en kennisinstituten die zich richten op innovaties in de ontwikkeling van geneesmiddelen. Welnu: dat is ons toen razendsnel gelukt en dat lukt ons tien jaar later nog steeds.’

Successen

Terugkijkend op tien jaar Pivot Park is Drees bijzonder trots op het lectoraat Drug Discovery dat naar Oss is gehaald en de aanstaande nieuwbouw van Grizzly op het terrein. ‘Maar met een community van ruim zestig innovatieve farmaceutische bedrijven en 650 medewerkers die elkaar goed weten te vinden, kunnen we in mijn ogen het beste spreken van één groot succes.’

Podcastserie

In 2022 staat Pivot Park stil bij alle hoogtepunten. Drees: ‘We werken bijvoorbeeld aan een Walk of Fame: een rondleiding op de campus waarbij bezoekers zelfstandig ons verhaal kunnen ontdekken aan de hand van korte films op vaste locaties. Ook lanceren we binnenkort een podcastserie. Daarbij gaan we in gesprek met de leaders in life sciences van vandaag én morgen. Een mooie manier om te laten zien dat we serieus zijn in onze ambitie om uit te groeien tot de belangrijkste campus van Europa voor biofarmaceutische innovatie en ontdekking.’

100 jaar farma

Het jubileum van Pivot Park past binnen een jaar van festiviteiten in Oss. De gemeente viert later dit jaar 100 Years Pharma Future. Het is dan een eeuw geleden dat in Oss op grote schaal de eerste medicijnen werden geproduceerd. De Brabantse stad stond aan de wieg van de farma-sector in Nederland, met revolutionaire ontdekkingen als de anticonceptiepil en insuline. De gemeente Oss, Aspen Oss, MSD, Organon en Life Sciences campus Pivot Park willen dit groots gaan vieren, met een themajaar vanaf september 2022.

Lees hier meer over Pivot Park