01-09-2021

Plant on a truck

Plant on a truck buiten
Plant on a Truck is een mobiele zuiveringsinstallatie waarmee proceswater op locatie kan worden behandeld. Deze innovatie is ontwikkeld door Janssen in samenwerking met InOpSys. Met Plant on a Truck kunnen nuttige materialen worden hergebruikt, toxische bestanddelen worden vernietigd en het water worden gezuiverd.

Met deze innovatie vangt Janssen per jaar 500 ton aan CO2-uitstoot en recyclet 100 ton aan chemicaliën. Zo wordt op de chemische productiesite in Geel zink uit het proceswater van een medicijn tegen diabetes type 2 gewonnen. Dit wordt vervolgens opnieuw gebruikt in het productieproces. Met Plant on a Truck won Janssen de 'Belgian Business Award for the Environment 2017 – 2018’ van het Verbond van Belgische Ondernemingen (VBO).