11-04-2023

Bidbook LSH-sector: Welcome to the Netherlands

Introducing the new bidbook for international innovators in health & care: ‘Welcome to the Netherlands, Europe’s Connected Life Sciences & Health Metropolis’ Do you want to know all about the Dutch vibrant Life Sciences & Health ecosystem and how we are advancing the future of health? The bidbook shows why the Netherlands is an attractive place for innovative business and an accessible and interconnected metropolis for sharing knowledge and innovations. Take a look at the exciting developments in health & care in the Netherlands!

Download publicatie

Vul je gegevens in om de publicatie te kunnen downloaden. De publicatie zal ook naar je mail verstuurd worden.

VIG gebruikt je persoonsgegevens voor het toesturen van de door jouw gevraagde informatie. Als je bovenstaande optie hebt aangevinkt, gebruiken wij je gegevens voor marketing doeleinden. Je kunt je op elk moment eenvoudig weer uitschrijven.