05-07-2023

Whitepaper Gezondheidsdata VIG

Op verzoek van het Zorginstituut-programma Regie op Registers Dure Geneesmiddelen heeft de VIG een whitepaper geschreven. Dit om heel expliciet te maken voor welke doeleinden bedrijven die data of, beter gezegd, inzichten uit die data nodig hebben. En wat de waarborgen zijn om verkeerd gebruik van die data te voorkomen. Deze publicatie geeft helderheid en is daarom een mooie stap in de goede richting. Geneesmiddelenbedrijven hebben op dit punt een legitieme databehoefte. Vaak hebben ze die data ook nodig omdat andere partijen, zoals het Zorginstituut, er om vragen. Hopelijk zien artsen, verzekeraars en andere betrokkenen dit ook zo, want we hebben de medewerking van een ieder keihard nodig bij bredere databeschikbaarheid.’

Download publicatie

Vul je gegevens in om de publicatie te kunnen downloaden. De publicatie zal ook naar je mail verstuurd worden.

VIG gebruikt je persoonsgegevens voor het toesturen van de door jouw gevraagde informatie. Als je bovenstaande optie hebt aangevinkt, gebruiken wij je gegevens voor marketing doeleinden. Je kunt je op elk moment eenvoudig weer uitschrijven.