16-07-2019

Ruim 15.000 geneesmiddelen wereldwijd in ontwikkeling

In 2018 waren er wereldwijd circa 15.000 nieuwe geneesmiddelen in ontwikkeling, zowel in preklinische als klinische fase. Ruim 80 procent van alle nieuwe medicijnen wordt ontdekt door geneesmiddelenbedrijven. Dat blijkt uit de MedicijnMonitor 2019-2020.

De 15.000 geneesmiddelen in ontwikkeling zijn voor de behandeling van 1.400 verschillende ziektes. Ruim een derde, richt zich op de behandeling van kanker, gevolgd door medicijnen voor diabetes, longaandoeningen en de behandeling van pijn. Opvallend is dat er voor de ziekte van Alzheimer, waarvoor nu nog geen geneesmiddel is, veel onderzoek gedaan wordt. In totaal zijn er 381 geneesmiddelen in ontwikkeling voor de behandeling en/of preventie van Alzheimer.

Alzheimer
Deze week kwam het nieuws naar buiten dat Novartis met een grootschalig, internationaal onderzoek naar het medicijn CNP520 tegen de ziekte van Alzheimer is gestopt, vanwege tegenvallende resultaten. Het geneesmiddel moest het ontstaan van Alzheimer bij mensen met een hoog risico vertragen of zelfs voorkomen.

MedicijnMonitor 2019-2020

Infographic Ruim 15.000 geneesmiddelen in ontwikkeling

Artikel Studie naar nieuw geneesmiddel Alzheimer gestaakt