30-06-2020

Schouw: ‘Kabinet, investeer nu in productie en ontwikkeling geneesmiddelen’

VIG-directeur Gerard Schouw
Terwijl Frankrijk honderden miljoenen euro's investeert in het uitbreiden van de productiecapaciteit van medische producten, blijft het in Nederland vooralsnog bij goede voornemens. 'Het is nu tijd om in actie te komen', zegt Gerard Schouw, directeur VIG, 'anders missen we de boot.'

'De coronacrisis laat zien hoe kwetsbaar de geneesmiddelenketen is. Het is pijnlijk duidelijk geworden hoe afhankelijk Europa is van andere landen op het vlak van productie en ontwikkeling van grondstoffen en geneesmiddelen', zegt Schouw. 'We omarmen dan ook de wens van de Europese Commissie om de ontwikkeling en productie van geneesmiddelen in Europa en Nederland als speerpunt op te nemen in de Europese farmaceutische strategie. Maar laat het niet bij enkel warme woorden blijven. Laten we net als Frankrijk nu al aan de slag gaan om de productie hier te versterken en maak Europa weer zelfvoorzienend.'

Productie paracetamol

Twee weken geleden kondigde president Emmanuel Macron aan 200 miljoen te investeren om de medische capaciteit van het land te vergroten, onderzoek en ontwikkeling van geneesmiddelen te versterken, en eventuele toekomstige tekorten aan medische producten te voorkomen. Ondertussen voert de regering gesprekken met drie fabrikanten om de productie, verpakking en distributie van paracetamol binnen drie jaar terug te halen naar Frankrijk.

De VIG presenteert op korte termijn een stappenplan om de productie en ontwikkeling van geneesmiddelen, vaccins en beschermingsmaterialen in Nederland te stimuleren.