30-06-2020

Schouw: ‘Kabinet, investeer nu in productie en ontwikkeling geneesmiddelen’

["

Terwijl Frankrijk honderden miljoenen euro\u2019s investeert in het uitbreiden van de productiecapaciteit van medische producten, blijft het in Nederland vooralsnog bij goede voornemens. \u2018Het is nu tijd om in actie te komen\u2019, zegt Gerard Schouw, directeur VIG, \u2018anders missen we de boot.\u2019<\/strong><\/p>","

\u2018De coronacrisis laat zien hoe kwetsbaar de geneesmiddelenketen is. Het is pijnlijk duidelijk geworden hoe afhankelijk Europa is van andere landen op het vlak van productie en ontwikkeling van grondstoffen en geneesmiddelen\u2019, zegt Schouw. \u2018We omarmen dan ook de wens van de Europese Commissie om de ontwikkeling en productie van geneesmiddelen in Europa en Nederland als speerpunt op te nemen in de Europese farmaceutische strategie. Maar laat het niet bij enkel warme woorden blijven. Laten we net als Frankrijk nu al aan de slag gaan om de productie hier te versterken en maak Europa weer zelfvoorzienend.\u2019

Productie paracetamol
<\/strong>Twee weken geleden kondigde president Emmanuel Macron aan \u20ac200 miljoen te investeren om de medische capaciteit van het land te vergroten, onderzoek en ontwikkeling van geneesmiddelen te versterken, en eventuele toekomstige tekorten aan medische producten te voorkomen. Ondertussen voert de regering gesprekken met drie fabrikanten om de productie, verpakking en distributie van paracetamol binnen drie jaar terug te halen naar Frankrijk.<\/p>

De VIG presenteert op korte termijn een stappenplan om de productie en ontwikkeling van geneesmiddelen, vaccins en beschermingsmaterialen in Nederland te stimuleren.<\/p>"]