22-10-2019

Schouw leidt biotech-commissie VNO-NCW

["

Biotechnologie wordt beschouwd als een belangrijke sleuteltechnologie, te vergelijken met artifical intelligence. Om de economische kansen van biotech voor Nederland beter op de kaart te zetten heeft VNO-NCW een biotech-commissie opgericht. Gerard Schouw gaat deze leiden vanuit het bedrijfsleven.<\/strong><\/p>","

Biotechnologie maakt gebruik van biologische processen voor de ontwikkeling van geneesmiddelen, voedsel of nieuwe stoffen. \u2018Het is een sleuteltechnologie die in veel sectoren wordt toegepast, zoals geneeskunde, landbouw, voeding en industrie\u2019, zegt Schouw. \u2018Zo zijn er biotechnologische geneesmiddelen en vaccins voor ziekten die vroeger onbehandelbaar waren. Maar biotechnologie helpt ook bij het beschermen van landbouwgewassen tegen ziekten of droogte. Of het duurzamer, effici\u00ebnter en schoner maken van industri\u00eble processen.\u2019<\/p>

Coalitie
<\/strong>\u2018Biotech draagt bij aan ons toekomstige verdienvermogen \u00e9n kwaliteit van leven. Nederland loopt dankzij een snelgroeiende biotech-sector voorop. Dit biedt enorme economische kansen voor Nederland. Met de biotech-commissie willen we deze kansen beter in beeld brengen en op de kaart zetten\u2019, zegt Schouw. De komende maanden stelt de commissie onder leiding van Schouw een actieplan op die komend voorjaar wordt aangeboden aan de leden van het Kabinet.<\/p>"]