09-01-2019

Tijdelijke locatie EMA in Amsterdam geopend

Ema gebouw 171018 ra156 1920 foto Rob Acket vrij te gebruiken naam vermelden
©

Foto: Rob Acket

Met de overhandiging van de sleutel droeg minister Bruno Bruins (VWS) op 9 januari de tijdelijke huisvesting van het Europees Geneesmiddelen Agentschap (EMA) over aan de EMA.

De eerste EMA medewerkers zijn inmiddels naar de tijdelijke locatie in het Spark gebouw in Amsterdam Sloterdijk verhuisd, eind maart moet de verhuizing van het personeel naar de tijdelijke locatie gereed zijn.

De Europese geneesmiddelen toezichthouder verhuist van Londen naar Amsterdam vanwege de Brexit, het voornemen van het Verenigd Koninkrijk om de Europese Unie te verlaten.

Zuidas

Intussen wordt er aan de Zuidas hard gebouwd aan de permanente locatie van de EMA. De kern van het nieuwe pand is inmiddels goed zichtbaar vanaf de A10.
De permanente locatie gaat negentien verdiepingen tellen en biedt straks ruimte aan dertienhonderd werkplekken. Het gebouw wordt op 15 november wordt opgeleverd. Eind 2019 start de verhuizing naar het nieuwe pand dat in het voorjaar van 2020 officieel zal worden geopend.

Meer informatie over de verhuizing van de EMA