06-05-2020

Ton de Boer (CBG): Waarom doen we zo moeilijk?

Ton de Boer
Ton de Boer, voorzitter van het College ter Beoordeling van Geneesmiddelen (CBG), legt in zijn column uit waarom het zo belangrijk is dat de medicijnautoriteit kritisch blijft bij het beoordelen van medicijnen, ook nu de wereld met smart wacht op een geneesmiddel.

'Wij zijn kritisch, maar met reden. Als medicijnautoriteit beoordelen en bewaken wij de werkzaamheid en veiligheid van medicijnen. Maar dan wel op basis van data. Van feiten. Feiten krijg je niet door een medicijn uit te proberen op acht mensen en dan van de daken te schreeuwen dat je een oplossing hebt. Daar heb je grote, degelijke studies voor nodig.'

In dat kader is het CBG een campagne gestart waarin coronapatiënten en zorgverleners worden opgeroepen om bijwerkingen van medicijnen te melden.