02-11-2021

Vaccinatieprogramma's voor de armste landen ter wereld

Arme landen gava armoede covax vaccinatie
GlaxoSmithKline (GSK) staat ook in 2021 op nummer 1 in de Access to Medicine Index. Deze index meet de beschikbaarheid van en toegang tot geneesmiddelen in 106 arme en lage- en middeninkomenslanden. GSK neemt sinds 2008 de eerste positie in van de ranking.

GAVI

Daarnaast is GSK partner van Gavi, de Vaccine Alliance, die vaccinatieprogramma's financiert voor de armste landen ter wereld. Landen die in aanmerking komen voor Gavi krijgen altijd de laagste prijzen, die slechts een tiende kunnen bedragen van die voor ontwikkelde landen. In 2020 heeft GSK haar pneumokokkenvaccin geleverd aan acht landen die in aanmerking komen voor Gavi en aan één voormalig Gavi-land. Daarnaast heeft het bedrijf zijn een vaccin ter bescherming tegen het rotavirus beschikbaar gesteld aan 32 Gavi-landen en vier voormalige Gavi-landen.