03-06-2022

VIG-inbreng voor geneesmiddelendebat 9 juni

Tweede Kamer
Komende donderdag (9 juni) debatteert de Tweede Kamer met minister Kuipers over het genees- en hulpmiddelenbeleid en het pakketbeheer. Wat de Vereniging Innovatieve Geneesmiddelen betreft is de centrale vraag hoe we in Nederland de hoogwaardige geneesmiddelenzorg toegankelijk houden voor mensen die het nodig hebben en hoe we ervoor zorgen dat de geneesmiddelenzorg niet verder verschraalt.

We vragen verder aandacht voor:

  • Goede kwaliteit van geneesmiddelen voor 11,5 miljoen Nederlanders
  • Het feit dat de uitgaven aan geneesmiddelen in Nederland tot de laagste van Europa behoren
  • Ondoordachte bezuinigingen op geneesmiddelen die miljoenen patiënten ernstig benadelen

Position paper Commissiedebat geneesmiddelenbeleid