24-03-2020

VIG partner campagne Innovaties in Oncologie

De Vereniging Innovatieve Geneesmiddelen heeft deelgenomen aan de campagne Innovaties in Oncologie van Mediaplanet. Deze campagne is dinsdag gelanceerd en als bijlage meegestuurd bij het wetenschapsmagazine New Scientist.

De artikelen over innovaties, diagnostisering en onderzoeken zijn ook online te vinden op de themapagina Planet Health. Gerard Schouw, directeur Vereniging Innovatieve Geneesmiddelen gaat in een interview in op de verschillen die er tussen landen bestaan op het gebied van beschikbaarheid van geneesmiddelen. ‘Dat het European Medicines Agency (EMA) een medicijn heeft goedgekeurd voor de Europese markt, betekent niet dat dit medicijn direct beschikbaar is voor Nederlandse patiënten’, zegt hij. ‘Het Nederlandse systeem heeft een verouderde ‘one size fits all‘ benadering. Nieuwe technologieën vereisen nieuwe inzichten.’

Interview Gerard Schouw: Toegang tot geneesmiddelen verschilt per land