01-06-2021

VIG reageert op stelling ‘Dit is de Dag’

Peter Bertens dit is de dag

Zijn de miljardenwinsten van farmaceuten op coronavaccins terecht? Over die stelling ging Peter Bertens van de VIG in gesprek met onderzoeksjournalist Lucien Hordijk en arts-microbioloog Marc Bonten in het programma ‘Dit is de Dag’ van Radio 1.

Aanleiding waren de kwartaalcijfers van een aantal vaccinmakers als Pfizer en Moderna. De drie sprekers waren het erover eens dat de geneesmiddelenbedrijven een huzarenstukje hebben geleverd door binnen een jaar vier goedgekeurde vaccins te hebben.

Op economisch vlak liepen de meningen uiteen. Zo noemde Hordijk de winsten van sommige bedrijven ‘obsceen.’ Dit werd door Bertens gepareerd. Ook gaf hij aan te verwachten dat deze winstcijfers waarschijnlijk van korte duur zijn. . Relevanter is te kijken naar return on investment, een cijfer waar investeerders zich veel meer op richten, en die een dalende trend laat zien. Hij wees erop dat er nog tientallen vaccins in onderzoek zijn. Als die op de markt komen zal de prijs verder dalen.

Luister hier de uitzending terug.