09-04-2019

'We geven niet op met zoeken naar nieuwe medicijnen tegen Parkinson'

Donderdag 11 April is het Wereld Parkinsondag. Ruim 55.000 mensen in Nederland hebben de ziekte van Parkinson. Helaas is deze hersenziekte nog niet te genezen. Natascha Roukema van AbbVie: 'Wij geven niet op en blijven zoeken naar nieuwe medicijnen.‘

Natascha Roukema, patient relations & health communications manager bij AbbVie, vertelt: ‘Mensen willen heel graag weten wat er nodig is om de ziekte de wereld uit te helpen. Maar dit is helaas geen gemakkelijke zoektocht. Voorlopig komen we niet verder dan alleen het bestrijden van symptomen. In de tussentijd werken we keihard aan manieren die de kwaliteit van leven voor mensen met Parkinson nog beter maken.’

Positieve benadering
Het is belangrijk om te blijven kijken wat iemand met Parkinson nog wel kan, en hoe de patiënt zo veel mogelijk controle houdt over zijn of haar leven. AbbVie ontwikkelde met patiënten en hun partners de website Verdermetparkinson.nl. ‘Op basis van wat men zoekt, worden tips gegeven over alledaagse activiteiten, zoals bewegen, slapen en je relatie goed houden’, zegt Roukema. ‘Maar ook aanknopingspunten om meer regie te pakken in het gesprek met je arts of verpleegkundige, en dat is juist handig als je door Parkinson daar wat meer moeite mee krijgt.'

#WijGevenNietOp
De belofte van Natascha Roukema is onderdeel van de campagne #WijGevenNietOp, waarin medewerkers van geneesmiddelenbedrijven vertellen over hun toewijding bij de ontwikkeling en productie van nieuwe medicijnen tegen ziektes waarvan we vandaag de strijd nog verliezen. Lees het hele verhaal van Natascha Roukema op de site WeWordenBeter.