17-09-2019

Wetenschap en bedrijven in gesprek bij Ronde Tafels

Om dure, maar potentieel succesvolle geneesmiddelen voor patiënten beschikbaar te maken, zijn er zogeheten Ronde Tafels in de medische wereld. Marktpartijen en wetenschap praten zonder overheid over hoe dat zuinig, zinnig en verantwoord kan.

Dat meldt NRC in een sponsored bijlage van Roche. De Ronde Tafels, die uiteenlopende medische onderwerpen behandelen, zijn volgens Guido van den Boom, chief sustainable officer bij Roche, een antwoord op het harde debat over (de prijs) van geneesmiddelen.

Afspraken maken
‘Die verharde situatie is bepaald niet bevorderlijk voor de relatie tussen overheid, zorgverzekeraars, wetenschap en fabrikanten. En dus zeker niet voor de patiënten die maar één ding willen: medicijnen kunnen gebruiken die ze beter maken’, zegt Van den Boom. ‘De Ronde Tafel is een manier om zelf als marktpartijen afspraken te maken. Iedereen aan die tafel draagt een verantwoordelijkheid om te komen tot duurzame oplossingen in de zorg.’

Les in vertrouwen
‘Bij een Ronde Tafel maken de marktpartijen zelf, en niet de overheid, afspraken over de inzet, bekostiging en financiering van dure geneesmiddelen’, vervolgt Van den Boom. ‘De insteek is dat we oog hebben voor elkaars belangen en dat iedereen aan de tafel er zich goed bij voelt. Het is een les in vertrouwen, over je eigen schaduw heen durven springen en bereid zijn om te onderhandelen.’

Lees hier het hele interview in NRC