13-10-2020

Zorgen patiëntenorganisaties over wisselen geneesmiddelen

["

Pati\u00ebntenverenigingen maken zich ernstig zorgen over de verschillende manieren waarop medische noodzaak in het kader van het preferentiebeleid wordt uitgevoerd. Pati\u00ebnten worden geconfronteerd met onverantwoord wisselen van medicatie of het simpelweg niet krijgen van het voorgeschreven middel.<\/strong><\/p>","

De Vereniging Innovatieve Geneesmiddelen deelt de zorgen van de pati\u00ebntenverenigingen. Uit onderzoek van veertien pati\u00ebntenverenigingen, vrijdag gepubliceerd door MAX Meldpunt, blijkt dat 50% van de mensen die om medische noodzaak een specifiek merk medicijn krijgen voorgeschreven, dat medicijn niet meekrijgt bij de apotheek, omdat de zorgverzekeraar anders bepaalt. \u2018De verhalen van pati\u00ebnten die gedwongen moeten overstappen op andere medicatie zijn schrijnend. De gevolgen van voor pati\u00ebnten zijn enorm\u2019, zegt Gerard Schouw, directeur VIG. \u2018Terwijl de arts of de apotheker toch zou moeten bepalen welke behandeling het meest passend is.\u2019

6 miljoen
<\/strong>In het kader van de modernisering van het geneesmiddelenvergoedingssysteem (GVS) werkt de minister aan een vangnet voor pati\u00ebnten. Ook hier draait het om medische noodzaak, waarbij de uitvoering weer komt te liggen bij de zorgverzekeraars. Schouw: \u2018Deze nieuwe vorm van medische noodzaak kan nog wel eens veel erger uitpakken voor de pati\u00ebnt. De modernisering van het GVS raakt immers maximaal 6 miljoen pati\u00ebnten.\u2019 Het onderwerp \u2018Modernisering GVS\u2019 zou daarom aanstaande donderdag aan de orde moeten komen bij het Algemeen Overleg Geneesmiddelenbeleid.<\/p>

Uitzending MAX Meldpunt<\/a><\/p>"]