19-05-2020

Zorgvisie: ‘Klinisch onderzoek viel rigoureus stil bij corona-uitbraak’

Bijna 80% van het klinisch onderzoek kwam stil te liggen toen Nederland in een lockdown ging. Dat blijkt uit een enquête van de Dutch Clinical Research Foundation (DCRF). Veel studies werden on hold gezet. ‘Dat gebeurde rigoureus.'

Dat zeggen Henk Kamsteeg en Bart Scheerder namens de DCRF in Zorgvisie. ‘We moeten hiervan leren en straks, als er een tweede coronagolf komt, een betere balans vinden.’

Impact COVID-19
De DCRF onderzocht wat de impact is van de coronacrisis op klinisch onderzoek. Uit reacties van 266 mensen blijkt dat bij 80% van de onderzoeken het niet meer mogelijk was om nieuwe patiënten te includeren. Bij zo’n 40% van de onderzoeken werd het hele project on hold gezet, bij nog eens 40% werd het onderzoek op een aangepaste manier voortgezet. Het stil leggen van onderzoeken, heeft negatieve gevolgen voor patiënten én uiteindelijk voor de resultaten van klinische studies.

Lees hier het hele interview in Zorgvisie