28-10-2021

Een simpeler en beter toegangsstelsel voor medicijnen

Marco Frenken Elsevier okt21
In Elsevier Weekblad ging onze bestuursvoorzitter, Marco Frenken, in gesprek met Marieke ten Katen over de twee belangrijkste uitdagingen die hij ziet in het Nederlandse geneesmiddelenstelsel.

[BRON Elsevier | foto Olivier Middendorp]
Ten eerste het toegankelijker maken van medicijnen. En ten tweede Nederland als medicijn-hub op de kaart zetten. Hij is ervan overtuigd dat niemand het huidige stelsel, waardoor medicijntoegang zo vertraagd is, met opzet in het leven heeft geroepen en dat er veel wil en bereidheid is bij iedereen om dit samen op te lossen. ‘Tijdens de coronacrisis hebben we ook kunnen zien dat het wél sneller kan.’

Lees ook: Nieuwe medicijnen toegankelijk maken en Nederland als medicijnhub