24-04-2020

Premier Rutte bezoekt Janssen Vaccines

Minister-president Mark Rutte bezocht 22 april Janssen in het Leiden Bio Science Park. Hij stelde zich persoonlijk op de hoogte van de vorderingen bij de ontwikkeling van een vaccin tegen het COVID-19 virus.

‘Hoog bezoek vandaag. Mooi om aan onze premier te laten zien hoe we werken aan een vaccin tegen COVID-19’, twitterde Janssen Nederland. Ook de premier liet van zich horen op Twitter: ‘Wereldwijd werken vele partijen dag en nacht aan een vaccin tegen corona. Zo ook Janssen uit Leiden, waar ik vanochtend op bezoek was. Daar hoorde ik hoe zij te werk gaan om dit in een recordtempo voor elkaar te krijgen.’

Kandidaat-vaccin
Janssen is één van de frontrunners in de strijd tegen COVID-19. Het bedrijf selecteerde onlangs een kandidaat-vaccin en verwacht uiterlijk in september klinisch onderzoek met dit vaccin te kunnen starten. Als alles goed gaat, is het vaccin vervolgens vanaf begin 2021 beschikbaar voor noodgebruik.

Stimulans
‘Heel bijzonder dat onze minister-president in deze drukke tijden tijd vrijmaakte voor dit bezoek’, zegt Gerard Schouw, directeur Vereniging Innovatieve Geneesmiddelen (VIG). ‘Dat is een extra stimulans voor al die mensen in de geneesmiddelensector die momenteel de klok rond werken om een goed vaccin of medicijn te vinden tegen dit slopende virus.’

Corona pagina